Lodowa Kraina i Zapomniane Pustkowia
Przykładowe Karty:

Olbrzym

Zagubiony Troll
Stary Most
Potyczka

LODOWA KRAINA I ZAPOMNIANE PUSTKOWIA

INFORMACJE O DODATKU (dostępne także w formacie PDF [620 KB])

1. Oryginał plansz Zapomnianych Pustkowi i Lodowej Krainy ( w oryginale: "FAR-OUTER REGION" oraz "LAND OF ICE") pochodzi ze strony www.talismanisland.com. Tutaj należy dodać, że plansza do LAND OF ICE jest w oryginale czarnobiała - tutaj za pomocą prostych metod starałem się ją zabarwić tak, żeby nadawała się do gry;)

2. Nazwa "Zapomniane Pustkowia" została zaczerpnięta z dodatku do Magii i Miecza o tym samym tytule, a dostępnym w formie zakupu na stronie www.magiaimiecz.eu.

3. Pomysły na opisy Obszarów mają różne pochodzenie. Część jest tłumaczeniem oryginalnych opisów z wersji angielskiej. Niektóre nazwy Obszarów, jak np. "Twierdza Banitów" czy "Burzliwe Morze" i "Burzliwy Ocean" są zaczerpnięte z nazw Obszarów pochodzących z dodatków "Lodowa Kraina" i "Zapomniane Pustkowia" (których nota bene nigdy w życiu na oczy nie widziałem, a jedynie wyczytałem;). Informacji na temat tychże dodatków należy szukać na forum MAGIA I MIECZ (www.gamekeeper.offnet.pl/forum). Duża część samych nazw jak i opisów Obszarów jest jednak moją własną radosną twórczością.

4. Podobnie ma się sprawa z wykorzystaniem Kart "Morskich Opowieści" na Obszarach "Burzliwego Morza" i "Burzliwego Oceanu". Sam dodatek "Morskie Opowieści" jest autorstwa (wg informacji ze strony Valdiego):Thanatosa, Dagulinkovej, Valdiego oraz Lukasa. Karty, jak i cały dodatek dostępny jest na stronie Valdiego (www.magiaimiecz.eu). Na potrzeby tejże planszy potrzebne są jedynie same Karty Morskich Opowieści (tzn. przygody), Karta ŁÓDŹ RYBACKA i Instrukcja.

5. Jeśli idzie o Karty Lodowej Krainy to:
A) Karta ARKTYCZNY DEMON (jeśli chodzi o jego zdolności) oraz PLECAK (odnośnie zawartości) odnosi się do dodatku KAMPANIA TRZECH MASEK, do części LODOWA KRAINA, autorstwa Artura i Roberta Pokojskich (całość dostępna na stronach: www.magiaimiecz2003.prv.pl i www.magiaimiecz.eu). Jednak pozostała część Kart nie jest związana z tą kampanią (jeśli pominąłem jakiś dodatek, przepraszam); 
B) Kwestia koszulek do moich kart wygląda następująco: możecie użyć tych z dodatku KAMPANIA TRZECH MASEK; możecie napisać do mnie, a ja postaram się zrobić inne; możecie także wykonać własne;);
C) Grafiki do Kart mają różne pochodzenie i są udostępnione w Sieci. Są także wyłączną własnością ich autorów!

 

INFORMACJE O GRZE:

CYTADELA
Zakładka "CYTADELA" odnosi się do Obszaru CYTADELA w LODOWEJ KRAINIE. Należy ją umieścić równolegle do pola CYTADELI, gdzie znajduje się opis: "MOŻESZ TAKŻE zbadać lochy, jak i cały Obszar Cytadeli. Jeśli się zdecydujesz, wybierz rejon, który chcesz badać i rzuć kostką ośmiościenną:".
ZASADY I MECHANIKA GRY:

Na całym Obszarze Lodowej Krainy ciągnie się odpowiednie Karty z napisem na koszulce "Lodowa Kraina".
W Zapomnianych Pustkowiach ciągnięte są Karty Przygód z podstawowego zestawu Magii i Miecza (oczywiście można wykorzystać w tym celu Karty autorstwa Ropsa z dodatku "Zapomniane Pustkowia").
Wyjątek stanowi Obszar Burzliwe Morze i Burzliwy Ocean, gdzie ciągnie się Karty z dodatku "Morskie Opowieści" - tutaj, jeśli podróżujesz Łodzią Rybacką i zdarzy ci się walczyć na morzu, kieruj się zasadami zawartymi w Instrukcji "Morskich Opowieści".
Cała reszta zasad jest tożsama z zasadami zawartymi w Instrukcji do Magii i Miecza.

PROPOZYCJE:

Żeby urozmaicić rozgrywkę można korzystać ze wszelkich dostępnych dodatków i ciągnąć Karty z nich się wywodzące, np.:
- na wszelkich Obszarach zalesionych, takich jak LAS, PUSZCZA a nawet ZAROŚLA - można ciągnąć Karty z dodatku "Las" 1;
- na Obszarze PUSTYNIA można wyciągać Karty z dodatku "Pustynia" *;
- na Obszarze TORFOWISKO można wykorzystać dodatek "Bagna" *;
- w Osadzie można użyć Kart z dodatku "Wioska" 1;
itd. i tp. - możliwości jest wiele i wciąż powiększają się proporcjonalnie do ilości ciągle powstających dodatków.

 

NOTKA OD "AUTORA":

Jak już zapewne większość z Was zauważyła, nie ma tutaj jakiś specjalnych Artefaktów, Przedmiotów, Wyzwań - ten cały dodatek był wykonany przeze mnie i moją drugą połówkę w celach na prawdę czysto rozrywkowych. Potrafimy grać w MiM godzinami czy nawet dniami, nie dochodząc nawet do Krainy Środkowej;) Praktycznie tylko raz udało nam się zakończyć rozgrywkę na Koronie Władzy;) Także jest ten dodatek (w tej wersji) przeznaczony bardziej dla osób, które podobnie traktują zabawę z MiM;)

PRZYPISY
* Wszelkich informacji na temat wymienionych tutaj dodatków szukaj na Forum Magii i Miecza


 

Poniżej znajduje się oglądowa Plansza do Zapomnianych Pustkowi i Lodowej Krainy.
KLIKNIJ JEDEN Z BOKÓW BY POWIĘKSZYĆ.

Plansza oglądowa Powiększ dół Powiększ prawy bok Powiększ górę Powiększ lewy bok

POBIERZ

1 PACZKA - zawiera 60 Kart Lodowej Krainy i planszę wielkoformatową (do druku: 171.04x138.98 cm; 6734x5472 px) oraz mały dodatek do planszy - CYTADELA. Waga 14,5 mb.

2 PACZKA - zawiera samą planszę podzieloną na 12 części (przystosowane do druku na kartkach A4), które trzeba wydrukować i skleić. Waga 22,4 mb.

3 PACZKA - zawiera wszystko to co powyżej i oczywiście waży wiele - 36,9 mb.